Gnoma     

DOPORUČUJEME

TianDe

  • přírodní, léčivé a velmi účinné balzámy na principech činské medicíny
  • získejte zdarma ošetření rukou nebo obličeje
  • transdermální terapie, aromaterapie,
  • konzultace se specialisty

ENKAUSTIKU

CaliVitaClub


Terapie, řešení
Nabízíme

- šetrný přístup k tělu i prostředí

- odborné konzultace

- vybrané účinné, kvalitní a osvědčené produkty

- naše služby a zboží se slevou


Osobní růst

Nemusíte se nechat ovládat !!!

Nenechejte se dále ovládat: svým podvědomím, svým egem, svou myslí, ale ani jinými lidmi.

Naopak své podvědomí i mysl ovládněte a využijte co nejvíce . Rozvíjejte svou osobnost.

Buďte vědomí !!!

Jak to udělat ?

Není to tak složité, vyberte si a navštivte některý z našich seminářů či kurzů.

!!! Poraďte se s odborníky !!!

Osobní konzultace

Individuální osobní konzultace lze spojit s terapií reiki, případně s diagnostikou zdravotních potíží či výkladem tarotu.

Soňa Navrátilová

!!! Odborné znalosti + léta zkušeností !!!

Uniktární metoda pozorování živé kapky krve v temném poli mikroskopu

 

zdravá krevPozorování živé kapky krve v temném poli mikroskopu upozorní na raná stádia onemocnění, akutní infekce, alergie, nedostatečné trávení nebo záněty. Pomůže odhalit příčinu již vzniklých chorob, potažmo vhodnou léčbu a dlouhodobě předem varovat před náhlými cévními příhodami, poškozením jaterní tkáně a degenerativními onemocněními.

Mikroskopie temného pole je mikroskopické vyšetření čerstvě odebrané kapky kapilární krve z prstu. Jde o nadstandardní vyšetření, které poskytuje komplexní obraz o jednotlivých složkách krve a to nejen jejích kvantitě, ale především o jejich kvalitě a schopnosti optimální funkce krevních elementů. A pomáhá k utvoření celostního pohledu na zdravotní stav. Tato metoda byla do Čech uvedena již před 8 lety společností CaliVita® International

Cíl vyšetření je:

- Prostřednictvím videoprojekce zorného pole mikroskopu názorně vysvětlit pacientům kvalitu krevních složek.

- Zaměřit výživu a užívání vhodných doplňků výživy na zlepšení nevyváženého stavu organismu a tím přirozeně navodit, respektive navrátit zdraví a pohodu.

Co může pozorování živé kapky krve nabídnout ?

Preventivně může dlouhodobě předem varovat před náhlými cévními příhodami, poškozením jaterní tkáně a degenerativními onemocněními. Nebo při stávajících problémech, může napomoci objasnit příčinu potažmo vhodnou léčbu.

Co lze pozorovat

1. Poměr krevní plazmy a krevních elementů – z tohoto a dalších známek např. ruló lze usuzovat na stav hydratace organismu.
2. Erytrocyty - zde lze pozorovat několik faktoru.
a) volnost erytrocytů, jejich sklon k agregaci nebo penízkovatění ery. tzv. ruló. Tento stav může poukazovat na nedostatečnou hydrataci, zánětlivou reakci, ale i onemocnění jaterní tkáně či plic. Rovněž s rychlou torbou spikul poukazuje na vysoké riziko iktu či AIM.
b) stav membrán erytrocytů – lze pozorovat poruchu membrány volnými radikály, parazity či chronickým stresem.
c) velikost a okrouhlost erytrocytů - můžeme vidět normocyty, makrocyty, mikrocyty, ovalocyty a z tohoto usuzovat na potřebu organismu saturovat minerální látky či vitaminy. Ovalocyty v kombinaci s dalšími známkami poukazují na hormonální dysbalanci.
terčíkové červené krvinky3. Leukocyty – vždy se hodnotí počet a kvalita jak buněk specifické tak i nespecifické imunity. Podle aktivity imunitního systému, lze usuzovat na normální, sníženou či zvýšenou činnost imunitního systému. Např. u kuřáků lze těmto lidem demonstrovat vliv kouření na činnost neutrofilů, které jsou vlivem látek z cigaretového kouře inaktivované. U granulocytů lze pozorovat počet jader, aktivnost granulí, schopnost fagocytozy.
4. Agregace trombocytů – poukazuje na kardiovaskulární choroby, ale i dietní chyby ( vyšší konzumace červeného masa) nebo stres.
5. Chylomikrony v krevní plazmě – lze pozorovat při nedostatečném metabolismu tuků, deficitu lipáz, diabetes melitus či nadměrné konzumaci tuků.
6. Cholesterolové krystaly – poukazují na vysoké hladiny LDL a nevyrovnaný metabolismus vápniku.
krystal urátu7. Urátové krystaly - poukazují na nedostatečnou hydrataci, oslabenou funkci ledvin.
8. Rychlost tvoby fibrinových vláken – spikul – tvorba fibrinových vláken je přirozená funkce, která při správném vytvoření preparátu nastává ve vzorku po 8 až 10 minutách pozorování. Pokud se fibrinové vlákna vytvářejí dříve a plošně v celém vzorku, je u pacienta velké riziko náhlých cevních příhod. Pokud se fibrinová vlákna vytvářejí lokálně, poukazuje tento stav na zánětlivou reakci organismu.
9. Mikroorganismy – bakterie, kvasinky

Co vyžaduje tato metoda od pacienta

Nejméně 6 hodin před vyšetřením nejíst. U diabetiků a dětí je tato doba poměrně kratší.
Den předem (hlavně) večer konzumovat racionální stravu s nízkým obsahem tuků.
Během 6 hodin před vyšetřením vypít 1,5 l vody tj. 1,5–2 dcl každou hodinu (neslazenou a nechlorovanou vodu nesycenou kysličníkem uhličitým).
NEPÍT během 6 hodin před vyšetřením žádný čaj, kávu, mléko!
10 minut před vyšetřením již nemýt ruce, netřít, nemnout prsty.
Vyšetřovaný musí mít normální teplotu, při horečce dochází ke zkreslení výsledků.

 

Zdravotní konzultace

Individuální konzultace v oblasti zdravého životního stylu a výživy, zdravotní konzultace spojené s orientální diagnostikou.

Soňa Navrátilová