- šetrný přístup k tělu i prostředí
- odborné konzultace
- vybrané účinné, kvalitní a osvědčené produkty
- naše služby a zboží se slevou
Gnoma |
- šetrný přístup k tělu i prostředí
- odborné konzultace
- vybrané účinné, kvalitní a osvědčené produkty
- naše služby a zboží se slevou
Nenechejte se dále ovládat: svým podvědomím, svým egem, svou myslí, ale ani jinými lidmi.
Naopak své podvědomí i mysl ovládněte a využijte co nejvíce . Rozvíjejte svou osobnost.
Buďte vědomí !!!
Jak to udělat ?
Není to tak složité, vyberte si a navštivte některý z našich seminářů či kurzů.
!!! Poraďte se s odborníky !!!
Soňa Navrátilová
!!! Odborné znalosti + léta zkušeností !!!
Pozorování živé kapky krve v temném poli mikroskopu upozorní na raná stádia onemocnění, akutní infekce, alergie, nedostatečné trávení nebo záněty. Pomůže odhalit příčinu již vzniklých chorob, potažmo vhodnou léčbu a dlouhodobě předem varovat před náhlými cévními příhodami, poškozením jaterní tkáně a degenerativními onemocněními.
Mikroskopie temného pole je mikroskopické vyšetření čerstvě odebrané kapky kapilární krve z prstu. Jde o nadstandardní vyšetření, které poskytuje komplexní obraz o jednotlivých složkách krve a to nejen jejích kvantitě, ale především o jejich kvalitě a schopnosti optimální funkce krevních elementů. A pomáhá k utvoření celostního pohledu na zdravotní stav. Tato metoda byla do Čech uvedena již před 8 lety společností CaliVita® International
- Prostřednictvím videoprojekce zorného pole mikroskopu názorně vysvětlit pacientům kvalitu krevních složek.
- Zaměřit výživu a užívání vhodných doplňků výživy na zlepšení nevyváženého stavu organismu a tím přirozeně navodit, respektive navrátit zdraví a pohodu.
Co může pozorování živé kapky krve nabídnout ?
Preventivně může dlouhodobě předem varovat před náhlými cévními příhodami, poškozením jaterní tkáně a degenerativními onemocněními. Nebo při stávajících problémech, může napomoci objasnit příčinu potažmo vhodnou léčbu.
1. Poměr krevní plazmy a krevních elementů – z tohoto a dalších známek např. ruló lze usuzovat na stav hydratace organismu.
2. Erytrocyty - zde lze pozorovat několik faktoru.
a) volnost erytrocytů, jejich sklon k agregaci nebo penízkovatění ery. tzv. ruló. Tento stav může poukazovat na nedostatečnou hydrataci, zánětlivou reakci, ale i onemocnění jaterní tkáně či plic. Rovněž s rychlou torbou spikul poukazuje na vysoké riziko iktu či AIM.
b) stav membrán erytrocytů – lze pozorovat poruchu membrány volnými radikály, parazity či chronickým stresem.
c) velikost a okrouhlost erytrocytů - můžeme vidět normocyty, makrocyty, mikrocyty, ovalocyty a z tohoto usuzovat na potřebu organismu saturovat minerální látky či vitaminy. Ovalocyty v kombinaci s dalšími známkami poukazují na hormonální dysbalanci.3. Leukocyty – vždy se hodnotí počet a kvalita jak buněk specifické tak i nespecifické imunity. Podle aktivity imunitního systému, lze usuzovat na normální, sníženou či zvýšenou činnost imunitního systému. Např. u kuřáků lze těmto lidem demonstrovat vliv kouření na činnost neutrofilů, které jsou vlivem látek z cigaretového kouře inaktivované. U granulocytů lze pozorovat počet jader, aktivnost granulí, schopnost fagocytozy.
4. Agregace trombocytů – poukazuje na kardiovaskulární choroby, ale i dietní chyby ( vyšší konzumace červeného masa) nebo stres.
5. Chylomikrony v krevní plazmě – lze pozorovat při nedostatečném metabolismu tuků, deficitu lipáz, diabetes melitus či nadměrné konzumaci tuků.
6. Cholesterolové krystaly – poukazují na vysoké hladiny LDL a nevyrovnaný metabolismus vápniku.7. Urátové krystaly - poukazují na nedostatečnou hydrataci, oslabenou funkci ledvin.
8. Rychlost tvoby fibrinových vláken – spikul – tvorba fibrinových vláken je přirozená funkce, která při správném vytvoření preparátu nastává ve vzorku po 8 až 10 minutách pozorování. Pokud se fibrinové vlákna vytvářejí dříve a plošně v celém vzorku, je u pacienta velké riziko náhlých cevních příhod. Pokud se fibrinová vlákna vytvářejí lokálně, poukazuje tento stav na zánětlivou reakci organismu.
9. Mikroorganismy – bakterie, kvasinky
Nejméně 6 hodin před vyšetřením nejíst. U diabetiků a dětí je tato doba poměrně kratší.
Den předem (hlavně) večer konzumovat racionální stravu s nízkým obsahem tuků.
Během 6 hodin před vyšetřením vypít 1,5 l vody tj. 1,5–2 dcl každou hodinu (neslazenou a nechlorovanou vodu nesycenou kysličníkem uhličitým).
NEPÍT během 6 hodin před vyšetřením žádný čaj, kávu, mléko!
10 minut před vyšetřením již nemýt ruce, netřít, nemnout prsty.
Vyšetřovaný musí mít normální teplotu, při horečce dochází ke zkreslení výsledků.
Soňa Navrátilová